Kekreyemiş Tozu Nasıl Kullanılır?

Kekreyemiş Tozu, riskli mide ameliyatlarına gerek kalmadan idealiniz olan kiloya ulaşmanızı sağlar. İçerisinde bol miktarda bulunan B ve C gibi vitaminler kış aylarında hastalıklardan korumaktadır. Kekreyemiş Tozu, öksürük ve astım gibi solunum yolu hastalıklarına da iyi gelmektedir. Üst solunum yolu enfeksiyonlarını gidermede etkilidir. Gastrit ve reflü gibi mide sorunlarının tedavisinde kaynatılarak tüketilmesi tavsiye edilmektedir. Düzenli kullanımda kilo vermeyi sağlarken yeni yağ oluşumunu engeller.

Toz halinde bulunduğu için kullanımı oldukça kolaydır. Her gün 2 kere tüketilmesi yetişkinler için önerilen miktardır. Aç karnına kullanımında daha etkili bir sonuç gözlemlenmektedir. Yoğurt veya süt ile karıştırılarak tüketime uygundur. Süte alerjisi olanlar ve tüketimde sorun yaşamayanlar su ile karıştırabilir. Aç karnına 2 kaşık yoğurt içerisine karıştırılarak tüketilmesi bağırsak hareketlerini desteklemektedir. Kekreyemiş Tozu, kırmızı rengini polifenol bileşeninden almaktadır. Bu bileşenin en çok bilinen özelliği antioksidan olarak vücutta kullanılmasıdır. Kekreyemiş, yaban mersini familyasına aittir.

Birçok bölgede reçel veya marmelat olarak da kullanılabilmektedir. Kekreyemiş tozunun en çok dikkat çeken özelliği karaciğer yağlanmasının önüne geçmesidir. Bağırsak hareketlerinin düzenlenmesine yardımcı olur. Şeker hastalarının kullanımı için de uygundur. İnsülin değerlerinin dengeli ve düzenli bir şekilde ilerlemesini sağlamaktadır. Düzenli kullanımında kan şekeri yüksekliğini dengelediği ve düşük olan kan seviyesinin de ideal seviyelere ulaşmasını sağlamaktadır. Güçlü bir ödem atıcı olduğu için hamilelerin ve böbrek hastalarının kullanımdan kaçınması gerekir.